Qurna
25 lipca 2020
Qurna
25 lipca 2020

Monte Carlo

Fragmenty

Kilka akapitów z Wolfa, pierwszego tomu powieści Łzy Boga.

Klimat po drugiej stronie Alp ocieplał się i stopniowo znikały zbędne okrycia. Najpierw na tylną ławkę trafiły wełniane czapki, potem kurtki, w końcu w Weronie siedzieli już w przewiewnych ubraniach i rozkoszowali się śródziemnomorskim powietrzem, wpadającym przez otwarte okna pędzącego samochodu. Gdy przekroczyli granice Księstwa Monako, pomarańczowe słońce znikało w morzu. Zmęczeni całodzienną podróżą wjechali do Monte Carlo, najdroższej dzielnicy tego wykutego w skale państwa. Całe miasto pławiło się w sodowym świetle ulicznych latarni, tworząc niepowtarzalny klimat. Lena wdychała ciepłe, śródziemnomorskie powietrze i syciła zmysły szumem rozbijających się o skałę fal.

Objechali dwa razy fontannę na Place de Casino, żeby w końcu zaparkować pomiędzy czerwonymi sportowymi samochodami.  

— Boże, jak tu pięknie — westchnęła na głos.

Lena wyszła z samochodu i kilkukrotnie obróciła się podziwiając to wyjątkowe miejsce. Elewacja Hotel de Paris, w którym Karl wcześniej zarezerwował pokój, sprawiała wrażenie ociekającej złotem. Zapewne dlatego, że dosłownie każdy detal był oświetlony żółtym światłem. Karl podszedł do niej od tyłu i objął w pasie. Odgarnął jej włosy i złożył na szyi długi pocałunek.

— Prawda? — wyszeptał do jej ucha.


Od autora

Wyobraź sobie młodego mężczyznę: dwadzieścia kilka lat, przystojny wysoki blondyn, zakochany z wzajemnością w starszej od siebie kobiecie. Karl Wolf ma wszystko, wyjątkowy dar, szacunek i przyjaźń najpotężniejszego człowieka w Austrii, pieniądze i wydawałoby się, że nic nie jest w stanie mu tego odebrać..

W Monte Carlo wszystko się odmieni. Niczym podczas weneckiego karnawału opadną maski i ukażą się prawdziwe oblicza. Zaślepiony uczuciem Wolf zapomni, że wróg zawsze atakuje w najmniej oczekiwanym momencie.

Stawką nie jest miłość, czy pieniądze, ale coś, o czym wrogowie muszą przypomnieć Karlowi.

Wszystko rozegra się w gorącym śródziemnomorskim klimacie, w scenerii bajecznego Monte Carlo, w kasynie i hotelu de Paris, na piaskach Lazurowego Wybrzeża i wśród luksusowych jachtów zacumowanych w zatoce Herkulesa.

To wszystko czeka na Ciebie w Wolfie, w pierwszej części Łez Boga.
Grafika własna. Źródła i inspiracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

autor@danielolszewski.pl

Daniel Olszewski
ul.Krakowska 73
87-100 Toruń