Opowieści Dziwnej Treści

uniwersum Łez Boga

Anna
Historia Anny rozpoczyna się wraz z wkroczeniem niemieckich wojsk do Torunia we 1939 roku. Młodziutka Polka dzięki "uprzejmości" niemieckich sąsiadów zostaje uwięziona przez Gestapo, a następnie trafia do obozu koncentracyjnego w Stutthof, gdzie traci resztki ludzkich emocji. Wszystko zmienia się, gdy trafia do obozu w Mauthausen-Gusen.
Kopf
Fragment powieści, który ukazuje moralne zepsucie i bezwzględność antybohatera, który nie cofnie się przed niczym, by ocalić własną skórę. Historia Kopfa odsłania mroczne kulisy eksperymentów naukowych prowadzonych w obozach koncentracyjnych i dramatyczne okoliczności ewakuacji. Pokazuje też, jak daleko człowiek może się posunąć w imię własnych interesów.

Opowieści Dziwnej Treści

opowiadania konkursowe

Opowieści Dziwnej Treści

opowieści dziwnej treści

Klif
Intensywna opowieść o przetrwaniu i wewnętrznej odnowie, która stawia człowieka w poczuciu beznadziejności i zmusza do wewnętrznych przemyśleń. Wizje bohatera wciągają czytelnika na krawędź życia, a walka z przeciwnościami losu skłaniają do refleksji nad wartością życia i siłą nadziei. Jest odpowiedzią, jak z najciemniejszych momentów można czerpać siłę do dalszej walki.
pająk
To głęboko refleksyjna opowieść, ukazująca życie z perspektywy pająka. Narracja wprowadza czytelnika w surrealistyczny, niemalże oniryczny świat, gdzie rzeczywistość miesza się z wspomnieniami i instynktami. Zaskakuje intensywnością emocji, od strachu i paniki po akceptację nieuchronności losu. Opowiadanie skłania do refleksji nad kruchością życia i nieustanną walką o przetrwanie.
Drzewo
Emocjonalna opowieść, która w symboliczny sposób ukazuje cykl życia i śmierci poprzez perspektywę drzewa. Prosta, lecz poruszająca narracja zmusza do zastanowienia się nad kruchością życia oraz trwałością pamięci i miłości. Opowiadanie zachęca do refleksji nad tym, co pozostaje po nas, gdy odchodzimy, oraz jak nasze relacje kształtują przyszłe pokolenia.
ziemianin
"Ziemianin" to opowieść o izolacji i odzyskiwaniu świadomości. Stawia człowieka w poczuciu bezradności po utracie wszystkich zmysłów. Położenie bohatera nasuwa skojarzenia ze śpiączką, ale prawda okazuje się zaskakująca. Historia skłania do myślenia o granicach ludzkiego doświadczenia i świadomości.