Anthony
24 września 2019
Abdul Aziz
24 września 2019
Anthony
24 września 2019
Abdul Aziz
24 września 2019

Rodzina el-Rasul

Rodzina
z Qurny

Tariq el Rasul

Fragmenty

Kilka akapitów z Wolfa, pierwszego tomu powieści Łzy Boga.

Kilka minut później Omar wprowadził starca, owiniętego w grubą, ciemną galabiją z tradycyjnym turbanem na głowie. Ponieważ na dworze wiał silny wiatr, to zasłonił twarz chustą, która chroniła go przed ostrym piaskiem. Spod niej patrzyła na Wolfa para starych, pożółkłych oczu.

— To mój ojciec. — Omar pomógł mu usadowić się naprzeciwko Wolfa. — Musisz zwracać się do niego głośno. — Popukał się w ucho, dając mu do zrozumienia, że ojciec słabo słyszy.

Gdy starzec odsunął chustę, Wolf zobaczył prawdziwą twarz człowieka pustyni. Skóra poorana głębokimi bruzdami, przypominającymi koryta wyschniętych rzek i liczne blizny, świadczące o burzliwym życiu. Była jak karta pamiętnika, na której ktoś próbował spisać wszystkie wydarzenia z całego życia.

Od autora

Ali, kuzyn Omara prowadzi kultowy hotel Marsam w Luksorze, Tariq to ojciec Omara. Wszyscy on pochodzą z rodziny egipskich złodziei, którzy mieszkają w wiosce Qurna. Ludzie, którzy od wieków zajmują się rabowaniem grobów w gruncie rzeczy bronią swojego dziedzictwa. W powieści obdarzyłem ich poważniejszą rolą. 


Tariq el Rasul


Ali el Rasul
Omar el Rasul

Grafika własna. Źródła i inspiracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

autor@danielolszewski.pl

Daniel Olszewski
ul.Krakowska 73
87-100 Toruń