Hans Reimer
23 września 2019
Hans Reimer
23 września 2019

Karl Wolf

Poznaj

Fragmenty

Kilka akapitów z Wolfa, pierwszego tomu powieści Łzy Boga.

Karl Wolf spojrzał w swoje odbicie w lustrze. „Nie najgorzej” — pomyślał, odgarniając do tyłu gęste blond włosy. Rana, jak zwykle zagoiła się szybko. Zdjął opatrunek i wszedł pod prysznic. Na koniec wykonał swój rytuał hartowania ciała, odkręcając na przemian gorącą i zimną wodę. Pobudzony do życia wrócił nagi do pokoju, po drodze włączając radio. Z głośnika popłynęła melodia I Want To Hold Your Hand zespołu z Anglii, który właśnie robił zawrotną karierę.

Z szafy wybrał błękitną koszulę. Odkąd pamiętał, nigdy nie nosił ubrań z krótkimi rękawami. To dlatego, że nie lubił pytań o szpecącą bliznę na prawym przedramieniu, która z czerwonymi dziurkami po bokach wyglądała jak wijąca się stonoga. Matka wyjaśniła mu, że to pamiątka po złożeniu otwartego złamania z dzieciństwa, ale on tego nie pamiętał.

Po chwili zastanowienia dobrał do koszuli rozszerzane u dołu niebieskie dżinsy. Czegoś mu jeszcze brakowało. Zegarek. Zapiął pasek i potrząsnął energicznie lewą dłonią, żeby dopasował się do nadgarstka.

Od autora

Inspiracją dla postaci Karla Wolfa był amerykański aktor Jeff Bridges, bo tworzenie bohatera przypomina trochę casting do filmu. Zastanawiając się nad wyborem aktora, któremu powierzyłbym rolę Karla natychmiast pomyślałem o Jeffie. Przede wszystkim bardzo go lubię i odpowiada mojemu wyobrażeniu o Wolfie. Myślę, że jedna z moich bohaterek mogłaby się w nim zakochać.


Grafika własna. Źródła i inspiracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

autor@danielolszewski.pl

Daniel Olszewski
ul.Krakowska 73
87-100 Toruń