Źródło Mojżesza

Fragmenty

Kilka akapitów z Wolfa, pierwszego tomu powieści Łzy Boga.

W tą podróż wyruszał z czystym sercem i spokojem, które na dobre zagościło w jego duszy. Nagły powiew wiatru poderwał z pustyni tumany kurzu i drobnego piasku. Karl zaciągnął na twarz kraciastą kefiję. Według mapy czekała go długa podróż na południe Półwyspu Synajskiego. Na szczęście w tej podróży będzie mu towarzyszył przyjaciel. Omar czekał już na niego w oddalonej o dzień drogi, beduińskiej osadzie. Niezwykłej oazie słynącej ze studni, zwanej Źródłem Mojżesza.

Słońce już zaszło. Karl poprawił galabiję i naciągnął mocniej agal na głowę. Na jego prawej dłoni lśnił pierścień Katarzyny Aleksandryjskiej. 

Od autora

W pierwotnej wersji Łez Boga, Wolf odwiedził Źródła Mojżesza. Jednak korekta fabuły wyrzuciła to miejsce z pierwszej części. Natomiast bardzo prawdopodobne, że wykorzystam je w „Leo”. 

Źródła Mojżesza to oaza z gorącymi wodami w południowo-wschodniej części muhafazy Suez, na półwyspie Synaj, nad brzegiem Zatoki Sueskiej Morza Czerwonego w Egipcie, ok. 15 km na południowy wschód od Suezu. W czasie spisu ludności przeprowadzonego w 1937 oazę zamieszkiwało 325 beduinów.

Grafika własna. Źródła i inspiracje.